Hakkımızda

Merhaba, İlk yazımızda kedimizi ve vizyonumuzu anlatalım. Kendimizi derken aslında şimdilik tek kişiyim. Fotoğrafçılık çocukluğumdan beri beni bırakmayan bir tutku. Böyle bir tutkum olmasına rağmen hakkıyla ilgilenebildiğimi söyleyemem. İlk fotoğraf makinemi 2005 yılında almıştım. Bir …

Merhaba,

İlk yazımızda kedimizi ve vizyonumuzu anlatalım.

Kendimizi derken aslında şimdilik tek kişiyim. Fotoğrafçılık çocukluğumdan beri beni bırakmayan bir tutku. Böyle bir tutkum olmasına rağmen hakkıyla ilgilenebildiğimi söyleyemem.

İlk fotoğraf makinemi 2005 yılında almıştım. Bir HP m208 idi. Gençliğin verdiği enerjiyle belki de yüzbinlerce fotoğraf çektim. 250 megabyte lık hafıza kartım çek çek bitmiyordu.

Sonraki makinamı ise 2013 yılında aldım. Bir canon EOS 550d. Bu makineyle belki de fotoğraf sanatı hakkında bilgiler edinmeye başladım. Araştırdım, öğrendim. Yeterli derecede değil elbette. Bir gün makinemi satıp daha kalitelisini almaya karar verdim. Sattım ama yerine yenisini koymadım.

Aradan yıllar geçti. Nihayet 2017 yılının sonlarına doğru bir Fujifilm XT-2 model fotoğraf makinesini aldım. Yanında ise 35mm sabit odaklı bir lens. Eskisi kadar olmasa da fotoğrafçılığa olan tutkum devam ediyordu.

Profesyonelliğe adım atmaya karar verdim ve eşin dostum düğün ve nişan fotoğraflarını çekmeye karar verdim. Bir çok çekim yaptım ve bir çok tecrübe edindim, ama istediğim seviyeye bir türlü ulaşamadım. Bu fotoğrafçılık türü bana sıkıcı gelmeye de başladı, aynı mekanlar aynı pozlar… Bilirsiniz.

Son olarak kendimi kısıtlamamaya karar verdim. Ve çektiğim fotoğrafları paylaşabileceğim bir web sitesi inşa etmeye karar verdim. Web sitesi yapmak en az fotoğrafçılık kadar eski bir hobimdir. Ancak her ikisinde de istikrar faktöründen yoksundum.

Umuyorum ki bu iki hevesimi birleştirdiğim gorseller.com projem başarıya ulaşır. Hikayemi bu blog üzerinden paylaşmaya devam edeceğim. Ayrıca fotoğrafçılık hakkında birlikte öğrenebileceğimiz yazılar burada olacak.

Yorum yapın